Uderzenie gorąca! W Polskę uderzy zwrotnikowy żar! Wiemy kiedy

Jeżeli upraliście już i złożyliście t-shirty w zakamarki szafy, musicie je wyciągnąć ponownie. Do Polski nadchodzą upały. Będzie gorąco, jak w środku lata.

Fot. Shutterstock

Tegoroczne lato nie należało do najcieplejszych. Często padało, było burzowo, a temperatury rzadko przekraczały 30 stopni.

Upalnych dni mogliśmy doświadczyć w sierpniu, ale okazuje się, że wrzesień również nie chce rozstać się z latem. W tym tygodniu mogliśmy odczuć 30 stopni, a to jeszcze nie koniec niespodzianek.

Jak piszą fanipogody.pl, od poniedziałku wracają letnie temperatury. W poniedziałek możemy liczyć na temperatury rzędu 24-25 stopni w zachodniej i południowej Polsce, poprzez 22-23 stopnie w centrum i 20-21 na północy. We wtorek możemy liczyć na letnią pogodę w centrum i na południu Polski. W Warszawie, Łodzi i Krakowie może to być aż 26 stopni. „Jeszcze cieplejsza będzie środa. W ten dzień słupki rtęci powędrują do nawet 28 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być w pasie Polski centralnej od Pomorza, przez Mazowsze po Małopolskę. Czwartek zapowiada się równie ciepły. Termometry wskażą 27-28 stopni powyżej zera. Niewykluczone są burze” – piszą fanipogody.pl i dodają, że pogoda taka potrwa do piątku, kiedy to z zachodu wkroczy chłodny front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą arktyczne powietrze. Podczas, gdy na wschodzie będzie jeszcze 26, na zachodnie może być już tylko 13.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE