W Małopolsce znów najwięcej zakażeń. Coraz gorzej w Krakowie

Takich danych dobowych nie było już dawno. Liczba nowych zakażonych każdego dnia oscylowała w granicach setki. Teraz przybyło 150 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z całego województwa najwięcej jest w Krakowie.

Fot. Kraków w Pigułce

Zakażeni to 84 kobiety i 66 mężczyzn, w wieku od 10 miesięcy do 89 lat, z Krakowa (31 osób), powiatu myślenickiego (22 osoby), nowotarskiego (18 osób), limanowskiego (12 osób), suskiego (9 osób), nowosądeckiego (8 osób), miechowskiego (7 osób), powiatu wadowickiego i olkuskiego (po 6 osób), tatrzańskiego, oświęcimskiego, krakowskiego (po 5 osób), wielickiego (4 osoby), Nowego Sącza i powiatu brzeskiego (po 3 osoby), Tarnowa (2 osoby) oraz powiatów: gorlickiego, dąbrowskiego, chrzanowskiego i bocheńskiego (po 1 osobie). Aktualnie 30 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Spadła natomiast liczba ozdrowieńców i dane z ostatniej doby wykazały, że jest ich mniej niż zakażonych. Przez ostatnie dwa tygodnie tendencja była odwrotna. Dane z piątku wskazywały dwa razy więcej ozdrowieńców niż zakażonych.

Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Krakowie informuje, że przybyło 125 ozdrowieńców z naszego województwa. To 34 kobiety i 91 mężczyzn, w wieku od 2 do 89 lat, z Nowego Sącza (58 osób), powiatu myślenickiego (18 osób), nowotarskiego (10 osób), limanowskiego (9 osób), tatrzańskiego (5 osób), tarnowskiego i suskiego (po 4 osoby), powiatu oświęcimskiego i olkuskiego (po 3 osoby), wadowickiego, gorlickiego i bocheńskiego (po 2 osoby) oraz Krakowa i powiatów: wielickiego, nowosądeckiego, miechowskiego, krakowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE