W Małopolsce, mimo weekendu zakażenia nie spadają po niżej setki

Przyzwyczailiśmy się już do weekendowych spadków zakażeń. Jest to związane z mniejszą ilością testów przeprowadzanych w sobotę i niedzielę. Tym razem spadek zakażeń nie jest wielki. W ciągu ostatniej doby zanotowano 103 nowe przypadki zakażeń koronawirusem na terenie Małopolski. 

Fot. Kraków w Pigułce

Zakażone osoby to 49 kobiet i 54 mężczyzn, w wieku od 3 miesięcy do 83 lat, z powiatu nowotarskiego (19 osób), Krakowa (15 osób), powiatu myślenickiego (13 osób), limanowskiego (11osób), nowosądeckiego (9 osób), tatrzańskiego (8 osób), suskiego i olkuskiego (po 6 osób), Nowego Sącza (4 osoby), powiatów: tarnowskiego i krakowskiego (po 3 osoby), dąbrowskiego (2 osoby) oraz powiatów: wadowickiego, brzeskiego, bocheńskiego, oświęcimskiego (po 1 osobie). Aktualnie 18 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Ozdrowieńców przybywa też w mniejszym tempie niż ostatnio. W ciągu ostatniej doby na terenie naszego województwa odnotowano 73 nowe przypadki ozdrowienia. To 43 kobiety i 30 mężczyzn, w wieku od 11 do 90 lat, z Krakowa (28 osób), Nowego Sącza (24 osoby), Tarnowa (8 osób), powiatu krakowskiego (5 osób), proszowickiego i tatrzańskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: myślenickiego, olkuskiego, suskiego i wielickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji.

Informujemy również o dwóch zgonach z powodu COVID-19. To 81-letni mężczyzna, mieszkaniec Krakowa, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz 83-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu nowotarskiego, który przebywał w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE