Pościg jak z filmu. Policja nie dała za wygraną [wideo]

Kierowca VW Passatem uciekał przed Policją, ponieważ był poszukiwany dwoma listami gończymi od 2016 roku. Ma do odbycia karę 3 lat więzienia.

Fot. Policja

18 września br. w godzinach rannych, wieliccy kryminalni prowadzili działania za 35 -letnim mieszkańcem powiatu, który był poszukiwany od ponad 4 lat, dwoma listami gończymi za m.in. przestępstwa przeciwko mieniu a także przestępstwa narkotykowe. Tuż po godzinie 6:30, na drodze krajowej nr 94 w Wieliczce, zauważyli poszukiwanego mężczyznę, który poruszał się VW Pasasatem.

Policjanci przystąpili natychmiast do zatrzymania samochodu, ale kierujący nie reagował na ich sygnały i jechał dalej łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego oraz stwarzając zagrożenie wobec innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonaiusze z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi rozpoczęli pościg za 35-latkiem, który jak się okazało, bardzo dobrze znał topografię pobliskich miejscowości i dróg. W pewnym momencie skręcił w drogę szutrową i dojechał w rejon pobliskiego lasu licząc, że pieszo uda mu się uciec przez policjantami.

Na nieszczęście 35-latka, funkcjonariusze którzy podjęli pieszy pościg za poszukiwanym, wybitnie dbają o sprawność fizyczną, biorąc udział w licznych biegach i już po kilku minutach, został on przez nich zatrzymany. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, do którego się przyznał. Mężczyzna trafił do Aresztu Śledczego.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE