Jeden kraj usunięty z listy objętych zakazem lotów. Wielu się ucieszy

Jeden ważny dla Polaków kraj znika z listy państw objętych zakazem lotów. Francja wprowadziła nowe rozwiązanie, które gwarantuje wejście do samolotów tylko osób z ujemnym wynikiem testu na COVID-19.

Fot. Pixabay

Jak wynika z informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zakaz lotów do Francji został zniesiony. Wszystko ze względu na to, że kraj ten wprowadził rozwiązanie gwarantujące, że do samolotów będą wpuszczane jedynie osoby posiadające ujemny wynik testu na wirusa SARS-CoV-2.

Od 15 września obowiązuje nowa lista krajów z zakazem lotów. Rozporządzenie wydała Rada Ministrów. Jak mówi jeden z punktów rozporządzenia- „państwa, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2″.  Oznacza to, że zakaz lotów do Francji przestał obowiązywać.

Wciąż jednak na liście jest 29 państw, do których nie polecimy. Wśród nich jest między innymi Hiszpania, Czarnogóra, Mołdawia, USA czy Izrael. Aktualna lista obowiązuje do 29 września.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE