Koronawirus w V LO. Szkoła zamknięta. Dyrekcja wyjaśnia powód

O V Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie jest głośno już od tygodnia. Pierwsze plotki o koronawirusie  pojawiły się 15 września. Teraz zakażenie faktycznie wykryto u dwóch uczniów i pracownika liceum. Szkoła została zamknięta. Dyrekcja jednak dementuje, że to z powodu Koronawirusa.

Fot. Kraków w Pigułce

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u dwóch uczniów i u jednego pracownika szkoły. Zgodnie z zaleceniem krakowskiego Sanepidu uczniowie klas do których uczęszczali zakażeni, zostali skierowani na kwarantannę.

Podobnie rzecz ma się z zakażonym pracownikiem i osobami, które miały z nim kontakt. Dyrekcja, jak pisze głos24.pl poinformowała o tym rodziców. Jednocześnie wyjaśnia powody zamknięcia.

Dnia 15 września dyrekcja V L.O. w Krakowie dementowała pierwsze doniesienia na temat zakażeń w szkole. Teraz przesłała do rodziców list w którym tłumaczy powody zamknięcia. Od poniedziałku 21 września do 2 października szkoła została zamknięta. Uczniowie mają wrócić do szkoły 5 października.

Portal głos24.pl zamieścił treść listu skierowanego do rodziców.

„Dyrekcja V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Witkowskiego w Krakowie pragnie poinformować o zawieszeniu zajęć lekcyjnych w dniach od 21.09.2020 do 02.10.2020 roku z powodu konieczności wykonania niezbędnych prac wynikających z kontynuacji inwestycji pn. Wykonanie dwóch nowych klatek schodowych (wschodniej i zachodniej) prowadzących z drugiego piętra na poddasze. Decyzję o zgodzie na zawieszenie zajęć wydał Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa o czym powiadomiono także Małopolskiego Kuratora Oświaty. Dyrekcja szkoły podkreśla, że konieczność opuszczenia budynku w czasie prac wynikających z inwestycji podyktowana jest brakiem możliwości zagwarantowania w tym czasie bezpiecznych, niezagrażających zdrowiu uczniów i pracowników szkoły warunków pobytu (podstawa prawna:  18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1166 ze zm.).

Dementuje się zatem informacje o tym, że zawieszenie zajęć w V LO w Krakowie jest skutkiem epidemii COVID-19. (…) Po zakończeniu najtrudniejszego etapu prac inwestycyjnych zajęcia w V LO w Krakowie będą prowadzone w budynku szkoły od dnia 05.10.2020 r.” – czytamy w komunikacie przesłanym do rodziców przez dyrektora Marcina Chruściela.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE