Początek kalendarzowej jesieni. Co nas czeka w najbliższych dniach?

Astronomiczna jesień przyszła do nas już we wtorek 22 września dokładnie o godz. 15.31. Przyszła w towarzystwie ciepłego słońca i pięknej pogody. Dzisiaj 23 września mamy oficjalny, kalendarzowy początek jesieni. Co się zmieni?

Fot. Pixabay

Jeszcze dzisiaj możemy cieszyć się ciepłym słońcem i piękną pogodą. To już ostatki letniej, ciepłej aury. Już w czwartek bowiem czeka nas częściowe zachmurzenie a popołudniu możliwe będą nawet przelotne deszcze.

Od piątku 24 września pogoda diametralnie się zmieni. Zachmurzenie, przelotne deszcze a nawet burze będą towarzyszyć nam przez kolejne dni. Również musimy przygotować się na znaczne ochłodzenie.

Od piątku możemy liczyć co najwyżej na 15 st. C. a mocniejsze podmuchy wiatru sprawią, że odczuwalność temperatury będzie znacznie niższa.

Największy kłopot będą mieli meteopaci, którym zmiana pogody da się we znaki. Mogą oni odczuwać bóle w mięśniach i kościach a także rozdrażnienie i bóle głowy. Zanim pogoda się unormuje czekają nas dwa, trzy tygodnie przejściowych zmagań z humorzastą jesienią.

Ostatnie piękne dni radzimy wykorzystać na długie spacery bo nie wiadomo kiedy znowu będzie taka okazja.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE