Dwa niewybuchy stanowiły śmiertelne zagrożenie

Na terenie masywu leśnego w gminie Krzeszowice zgłoszono ujawnienie dwóch niewybuchów z czasów II wojny światowej. W tym rejonie policjanci znaleźli jeszcze kilka kolejnych niebezpiecznych pocisków artyleryjskich. Patrol saperski przejął i wywiózł groźne znaleziska.

Fot. Policja

23 września br. policjanci z Krzeszowic otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku. Niewybuchy zostały ujawnione w masywie leśnym w gminie Krzeszowice. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie znaleźli jeszcze 8 kolejnych pocisków artyleryjskich, pochodzących z okresu II wojny światowej. Do czasu przyjazdu saperów mundurowi zabezpieczyli obszary, w których znajdowały się niewybuchy. Wezwani na miejsce saperzy zabezpieczyli pociski i przewieźli je na poligon, gdzie zostaną zneutralizowane.
Przypomnijmy, że każdorazowo w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji. Z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie mogą nieść ze sobą groźne znaleziska, w żadnym wypadku nie należy ich dotykać, czy przemieszczać — może to grozić wybuchem!
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE