Fałszywi kontrolerzy biletów. Uważajcie na portfele

W portfelu zazwyczaj nosimy wszystko, pieniądze, dokumenty, kartę miejską i… karty płatnicze. W razie kontroli biletów dobrze jest wyciągnąć kartę miejską z portfela zamiast przystawiać do czytnika portfel. W Krakowie pojawili się oszuści, którzy zamiast czytników kart miejskich używają terminali płatniczych i ściągają pieniądze z kart bankowych. 

Fot. Kraków w Pigułce

Do takiej podejrzanej sytuacji doszło w piątek w linii autobusowej nr 139. O zdarzeniu poinformowała czytelniczka Platformy Komunikacyjnej Krakowa i opisała całe zdarzenie.

„Byłam dzisiaj świadkiem nietypowej kontroli biletów, mianowicie kontrolerzy wsiedli do 139 na Rondzie Barei o 5:24, sprawdzili bilety i wysiedli. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie kolejna kontrola na następnym przystanku. Pewien Pan zwrócił uwagę że kontrola była przed chwilą, na co Pani zareagowała słowami 'niemożliwe, jeździmy zgodnie z harmonogramem, tu nie było kontroli. Wie pan, różni oszuści jeżdżą’.

Faktycznie podczas pierwszej kontroli nie pikały czytniki sprawdzając karty, a do biletów papierowych 'kontrolerzy’ nie przywiązywali wagi. Może Pani miała rację i byli to oszuści, którzy próbowali pobrać zbliżeniowo pieniądze od ludzi przykładających całe portfele. Infolinia MPK odesłała mnie do innej firmy mówiąc, że się nie zajmują takimi sprawami. Piszę jedynie w celu ostrzenia pasażerów na przyszłość, by nie przykładali całych portfeli podczas kontroli. Kontrolerzy nie są weryfikowani przez kierowcę, zwłaszcza teraz kiedy jest strefa wydzielona w komunikacji.”

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE