Groźny tropikalny wirus dotarł do Europy. Przenoszą go komary

Potwierdzono pierwszy przypadek wirusa dengi w Holandii. Kobietę, która przebywała na wakacjach we Francji ukąsił tygrysi komar. 

Fot. Pixabay

Holenderski Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska potwierdził zakażenie wirusem dengi u kobiety przebywającej w sierpniu na południu Francji. Tam ukąsił ją komar afrykański. Po powrocie z wakacji u zakażonej zauważono bardzo wysoką gorączkę.

Jak jednak zaznaczają naukowcy z instytutu, szansa na ugryzienie przez komara tygrysiego w Europie mimo to jest wciąż niewielka. Dodatkowo, większość infekcji nie jest bardzo groźna, a zakażeni przechodzą ją  w większości dość gładko. Jednak zdarzają się również przypadki kiedy wirus jest poważniejszy, a nawet zagraża życiu. Dlatego warto szybko działać.

Jest to infekcyjna choroba tropikalna wywołana przez wirusa dengi. Wirusa przenoszą komary tygrysie. Wśród objawów zachorowania jest gorączka, bóle głowy i mięśni, ale także charakterystyczna wysypka. Przypomina ona objaw kojarzony z odrą. Wirus występuje w czterech typach.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE