Jakie obostrzenia nas czekają? „Restrykcje dotyczące spotkań i innych”

Ministerstwo zapowiedziało dodatkowe obostrzenia w powiatach żółtych i czerwonych. Jakie obostrzenia nas czekają? Wyjaśnił to krótko Wojciech Andrusiewicz.

Fot. Shutterstock

To, co ważne, to nowe obostrzenia, które pojawią się w strefach żółtych i czerwonych. Będziemy o tym informować. To będą restrykcje dotyczące spotkań międzyludzkich i innych. Teraz właśnie trwa rozmowa o tym pomiędzy ministrem Niedzielskim a nowym zespołem, który powołano ostatnio – powiedział rzecznik zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Można więc spodziewać się małych wersji lockdownu w miejscach w którym koronawirus rozprzestrzenia się szybciej niż w innych regionach kraju. Nie wiadomo czy w związku z tym zamknięte będą też restauracje i punkty usługowe. Podczas pierwszego lockdownu przedsiębiorcy dużo stracili i wielu z nich nie będzie mogło prowadzić działalności, jeżeli będą zmuszeni do zamknięcia interesu po raz drugi.

Decyzje na temat konkretnych rozwiązań możemy poznać w przyszłym tygodniu. Nie wykluczone jednak, że część obostrzeń zostanie wprowadzonych na terenie całego kraju. Już teraz ministerstwo apeluje, by nosić tez maseczki na ulicach, jeżeli wiemy, że nie jesteśmy w stanie utrzymać dystansu od innych uczestników ruchu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE