Pożar w Izdebniku. Płonęło 2,5 tys. metrów kw. 140 strażaków w akcji [wideo]

W sobotę wieczorem doszło do ogromnego pożaru w Izdebniku (pow. wadowicki). W akcji gaśniczej brało udział ponad 40 jednostek z powiatów wadowickiego, myślenickiego i z Krakowa. W sumie 140 strażaków.

fot. DK52info

Pierwsze zgłoszenie o pożarze w Izdebniku strażacy dostali ok. godz. 19 w sobotę wieczorem. Płonął zakład produkcyjny podeszw do butów a od niego pożar rozprzestrzenił się na dwa sąsiadujące budynki.

Pierwszy zajął się magazyn w którym składowano podeszwy oraz lakier. W sąsiadującym budynku znajdował się również Dom Pomocy Społecznej, który natychmiast trzeba było ewakuować.

fot. DK52info

Pożar szybko się rozprzestrzeniał ponieważ w środku znajdowało się dużo materiałów łatwopalnych. Strażacy zaalarmowali mieszkańców okolicy by pozamykali okna bo dym z płonących lakierów może być toksyczny.

W pożarze nie ucierpiała żadna osoba, choć ogień trawił pomieszczenia w zawrotnym tempie. W sumie spłonęło 2,5 tys. metrów kw.

W akcji gaśniczej która trwała do niedzielnego poranka uczestniczyło ponad 40 jednostek straży pożarnej z powiatów wadowickiego, myślenickiego oraz z Krakowa.

Nad ranem strażacy dogaszali jeszcze pogorzelisko.

fot. DK52info

Do godz. 6 rano w niedziele droga w Izdebniku była zablokowana. Strażacy kierowali auta lokalnymi drogami objazdowymi.

Pierwszy o pożarze poinformował portal DK52info który prowadził transmisję na żywo z przebiegu akcji gaśniczej.

Pożar zakładu produkującego podeszw do butów.Izdebnik

Gepostet von DK52info am Samstag, 26. September 2020

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE