Mapy pomogą w ochronie przed koronawirusem. Nowy pomysł Google

Mapy Google od przyszłego tygodnia będą miały dodatkową opcję. Związana ona będzie z pandemią koronawirusa. Będzie można sprawdzić czy w interesującej nas okolicy występują zachorowania na wirus SARS-CoV-2.

Fot. Pixabay

Google Maps to jedna z najczęstszych aplikacji, która wybierana jest do sprawdzania odpowiedniej trasy. Ostatnimi czasy coraz więcej funkcji pojawia się w aplikacji. Teraz będzie jeszcze jedna, która powstała specjalnie w wyniku pandemii koronawirusa.

Jak informuje Wprost, Google Maps dodała nową nakładkę na swoje mapy. Dzięki „COVID-19 Info” będzie można sprawdzić czy w interesującej nas okolicy występują zachorowania na koronawirusa. Funkcja ta nałoży na mapę kolorową „heat mapę”, która pokaże stopień natężenia zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Kolory będą odzwierciedlać liczbę zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców.

Mapa będzie dostępna w 220 krajach, w tym w Polsce. Dane, które będzie publikować będą pozyskiwane przez New York Times, Johns Hopking i Wikipedię, która posiada informacje z WHO.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE