Zakaz handlu w niedzielę zostanie zniesiony? Jest jasna deklaracja

Choć zakaz handlu istnieje od 2018 roku i wielu ludzi zdążyło się do niego przyzwyczaić pojawiają się głosy, że powinno się go znieść. Najmocniejszą przesłanką jest pandemia koronawirusa i straty, jakie ponieśli właściciele sklepów w związku z lockdownem. Jest jasna deklaracja.

Fot. Shutterstock

Handlowcy przekonują, że dodatkowy dzień handlu to nie tylko dodatkowe dochody, ale także możliwość rozłożenia zakupów w czasie, co spowoduje, że w sklepach będą mniejsze kolejki i tym samym zwiększy się bezpieczeństwo.

Do tej pory żaden report nie określił się jednoznacznie aż do teraz. W „Dzienniku Gazecie Prawnej” do sprawy odniósł się Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Nie planujemy złagodzenia tych regulacji. Obecne okoliczności tego nie uzasadniają. Wydaje się, że sytuacja w handlu unormowała się po okresie zawirowań związanych z epidemią – powiedział polityk i dodał, że przyzwyczaili się już do nowych regulacji, a ministerstwu „Chodzi o promowanie pewnych zachowań i postaw, zapewnienie odpoczynku w niedzielę i możliwości poświęcania czasu na inne aktywności niż wizyty w sklepach”.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE