Dwa kraje z kwarantanną dla Polaków. Możliwe, że wkrótce dołączy trzeci

Polacy podróżujący do Irlandii i Litwy muszą liczyć się z obowiązkiem odbycia 14-dniowej kwarantanny. Być może wkrótce dołączy do nich Wielka Brytania.

Fot. Pixabay

Od poniedziałku wszyscy wyjeżdżający z Polski na Litwę zmuszeni są do odbycia 14-dniowej kwarantanny. Dotyczy to również osób podróżujących do Irlandii. W tym przypadku na liście krajów, które nie podlegają izolacji są jedynie 4 państwa: Cypr, Łotwa, Liechtenstein i Finlandia. W obu przypadkach, zarówno Litwy, jak i Irlandii, przepisy trwają do odwołania.

Podobna sytuacja może czekać Wielką Brytanię. W czwartek ma być podjęta decyzja władz  i wtedy dowiemy się czy faktycznie na listę trafi również Polska. Może tak być ze względu na przekroczenie limitu ustalonego przez Zjednoczone Królestwo. W Polsce przypada więcej niż 20 przypadków zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców.

Jak informuje portal Fly4Free, jeśli Polska i Szwecja dojdą do listy z obowiązkową kwarantanną, liczba państw do których Brytyjczycy będą mogli się udać bez dodatkowych obostrzeń, zmniejszy się do 6.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE