Ekspert ostrzega: „Cała Polska będzie jedną czerwoną strefą”

Dodatkowe obostrzenia mają obowiązywać w 51 powiatach. 17 znajdzie się w strefie czerwonej, a 34 w żółtej. Wzrost zakażeń skomentował na antenie TVN24 profesor Krzysztof Simon.

Fot. Shutterstock

Profesor Krzysztof Simon uważa, że winne wzrostu zakażeń są słowa polityków, którzy opowiadali o zwycięstwie nad pandemią i zapewniali, że wkrótce się skończy. Jak widać tak się nie stało, a zakażeń w całej Polsce jest coraz więcej. Dziś padł rekord, prawie 2300 przypadków zachorowań na COVID-19.

Krzysztof Simon dodał, że według niego jest to „żonglowanie danymi w zależności od wyborów”. Ostrzegł, że jeśli dalej Polacy będą ignorować obostrzenia, może dojść do tego, że cały kraj będzie w strefach czerwonej lub żółtej.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, gdzie Krzysztof Simon jest ordynatorem oddziału zakaźnego zaznaczył, że brakuje już miejsc.

„Te zasady, które się pojawiają obecnie, są racjonalne, ale przy tej liczbie zakażeń, jeśli nie są respektowane przez obywateli i nieegzekwowane, to doprowadzą do tego, że to będzie wszystko jedną wielką strefą czerwoną i, tak jak na Tajwanie czy Korei, trzeba będzie nosić maski, utrzymywać dystans”

-tłumaczył w rozmowie z TVN24.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE