Popularna sieciówka zamyka coraz więcej sklepów

Zmiany zapowiadają się w sieci sklepów H&M. Zarząd planuje pozamykać większość swoich placówek. Głównym powodem jest przejście konsumentów na zakupy online. 

Fot. Pixabay

Plan ma być zrealizowany w przyszłym roku, a jego głównym powodem jest przejście konsumentów na zakupy internetowe. Głównie z powodu koronawirusa, kiedy sklepy były zamknięte, bardziej popularne zrobiły się zakupy online. Jednak mimo ponownego otwarcia, wciąż jest to zauważalne. Klienci chętniej dokonują zakupów internetowych. Są bezpieczniejsze, wygodne, zawsze towar można zwrócić gdyby nie spełnił wymagań.
Sieć H&M podała swoje wyniki kwartalne. Wynika z nich, że w 2021 roku firma będzie dążyła do zmniejszenia sieci sklepów o 250 netto. Stanowi to 5% obecnej sieci. Zysk firmy spadł do 2,37 miliardów koron w 3 kwartale, porównując z rokiem ubiegłym, który wynosił 5 miliardów.

Póki co nie ma informacji, które dokładnie sklepy zostaną zamknięte. Nie wiadomo nawet jakich krajów to głównie dotyczy. Nie jest to pierwsza sieciówka, która likwiduje sklepy. Również ZARA zapowiedziała zamknięcie ponad tysiąca swoich placówek.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE