Polacy chcą zmian w 500 plus

Badanie, które przeprowadzone zostało przez Ariadna dla Wp i Money wskazuje, że aż 62% Polaków chce zmiany rządowego programu 500 plus. Zależy im, aby wypłaty były tylko dla rodzin, w którym choć jeden rodzic czynnie pracuje. 

Fot. Pixabay

Badania wskazują, że zdecydowaną większość Polaków chciałaby wprowadzenia zasady, aby 500 złotych, które wypłacane jest rodzicom na dziecko, miało warunek, że chociaż jeden z nich musi pracować.  Odpowiadając na to pytanie, aż 43% zdecydowanie odpowiedziało się za zmianą, a 19% zaznaczyło odpowiedź „raczej tak”.

Głównie za pomysłem zmian byli wyborcy Koalicji Obywatelskiej, aż 78% z nich liczy na wprowadzenie poprawek do programu. Jednak co ciekawe, również dużo osób to zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości.

Bardzo mało osób jest przeciwko. Tylko 7% odrzuciło pomysł, co dziesiąty pytany był „raczej przeciwny”. Co piąta osoba nie miała zdania.

Rząd przygląda się programowi „500 plus dla rodziny” i uważnie słucha pomysłów obywateli. Natomiast póki co zmian nie będzie. Do końca maja, czyli do końca okresu rozliczeniowego, świadczenia będą wypłacane rodzicom na tych samym zasadach. Następnie trzeba będzie ponownie składać wnioski.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE