Ministerstwo zapowiada zmiany w walce z COVID-19

Jak przekazał w rozmowie z PAP rzecznik Ministerstwa Zdrowia, są już pierwsze plany dotyczące usprawnienia walki z COVID-19. Głównie zmiany mają dotyczyć miejsc w szpitalach i lepszej koordynacji pracy. 

W ostatnich dniach poziom osób chorych na COVID-19 wciąż jest na stałym poziomie, wynosi około 2 tysiące dodatkowych zachorowań na dobę. Pandemia rozprzestrzenia się zupełnie inaczej niż było to wiosną, ponieważ wtedy były ogniska koronawirusa, a teraz są one bardziej rozproszone. W związku z tym w Ministerstwie Zdrowia został zwołany sztab kryzysowy.

Szczegóły przekazał rzecznik Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z PAP. Według jego informacji, w najbliższych dniach minister ma przedstawić nowy plan związany z walką z koronawirusem. Chodzi przede wszystkim o zwiększenie liczby miejsc w szpitalach dla osób z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 i sprawniejszą koordynacje. To pomogłoby w zorganizowaniu  lepszej opieki nad pacjentem na poziomie województwa. Szczególnie jest to ważne, bo ostatnimi czasy zdarzało się, że pacjent był wożony między szpitalami w celu znalezienia miejsca.

„Pilnie chcemy uregulować tę kwestię, tak, by od momentu wezwania pogotowia wiadomo było już, gdzie pacjent powinien trafić” Ważną kwestią jest też stworzenie większego buforu łóżek pod kątem możliwego wzrostu liczby osób hospitalizowanych. Działamy tu uprzedzając wydarzenia”

-dodał rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE