System NASA ma chronić parafię przed koronawirusem

„Proszę się nie martwić, w tym momencie nikt w naszym kościele nie może się zarazić ani grypą, ani COVID-em, ani żadną inną bakterią czy wirusem” – mówi proboszcz Parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu.

fot. Parafia Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu

To prawdopodobnie pierwszy taki system w kraju zastosowany do użytku naziemnego. Podobne systemy są montowane w najnowszych samolotach. Proboszcz Parafii Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu uspokaja wiernych przed ryzykiem zakażenia koronawirusem.

System sanityzacji powietrza i pomieszczeń pracuje cały czas i sprawia, że wewnątrz świątyni nie można zarazić się żadnym wirusem – tłumaczy proboszcz parafii ks. kan. Jan Karlak.

Proboszcz cieszy się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców. Parafię postawił niemal od podstaw. Jako pierwsza przyjęła patrona błogosławionego a następnie świętego Jana Pawła II. To również najmłodsza parafia w kraju, która już niedługo, 25 października stanie się sanktuarium.

Ks. kan. Jan Karlak jednak nie przestaje zadziwiać swoim tempem działania i podczas niedzielnej mszy zaskoczył wiernych jeszcze jedną informacją. Parafia wyposażona jest od kilku dni w nowoczesny system do sanityzacji powietrza i pomieszczeń.

Jak informuje parafia System jest oparty o technologię fotokatalizy (promieniowanie UV-C) i utleniania tlenkiem tytanu (Tio2), w wyniku którego powstaje nadtlenek wodoru (H2O2), pracujący podczas użytkowania obiektu przez ludzi oraz system do ozonowania (O3) przeznaczony do dezynfekcji pomieszczeń poza użytkowaniem obiektu przez ludzi. Zastosowane systemy skutecznie usuwają bakterie, wirusy (grypa, covid 19), pleśnie, alergeny oraz nieprzyjemne zapachy. Neutralizują 99,9 proc bakterii, wirusów i grzybów. System zabezpiecza przed zakażeniami pomiędzy ludźmi.

Na stronie parafii można zobaczyć certyfikat, który świątynia dostała wraz z urządzeniem.

fot. Parafia Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu

Jak cytuje za księdzem Karlakiem serwis nowytarg24.tv To są technologie kosmiczne z NASA. Obecnie Boeing montuje te urządzenia w nowych samolotach, które produkuje. To wszystko sprawia, że w liturgii można uczestniczyć bez maseczki. Ale jeśli ktoś chce być w maseczce to proszę bardzo, ja mu tego nie zabronię. Natomiast tak jak mówiłem, nie można się w naszym kościele niczym zarazić.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE