20 października zamknięcie szkół?! Ministerstwo komentuje doniesienia

Zakażeń jest coraz więcej, a ponad 600 szkół pracuje już w trybie niestacjonarnym. W Internecie pojawiła się informacja, że 20 października wszystkie szkoły przechodzą na tryb zdalny. Ministerstwo odniosło się oficjalnie do tych doniesień.

Szkoły funkcjonują normalnie, choć w reżimie sanitarnym. Pandemia przybiera jednak na sile. W środę, 7 października pierwszy raz liczba przypadków w Polsce przekroczyła 3 tys., a ministerstwo zdrowia ogłosiło nowe obostrzenia i poinformowało, że wprowadza politykę zero tolerancji dla osób, które uchylają się od obowiązku zasłaniania ust i nosa.

W sieci pojawiła się informacja rzekomo podana przez ministerstwo, która mówiła o tym, że szkoły zostaną zamknięte 20 października. Ponieważ coraz więcej osób zaczęło ją podawać, Ministerstwo Edukacji zabrało głos w tej sprawie umieszczając swoje stanowisko na Twitterze.

„Dementujemy! Nie ma decyzji, aby od 20 października zawiesić wszystkie zajęcia stacjonarne w szkołach. Blisko 99 proc. szkół i placówek w Polsce pracuje stacjonarnie. Tylko w około 1 proc. prowadzone jest nauczanie zdalne lub mieszane. Ta grafika to #fakenews #edukacja” – podało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE