Rośnie ryzyko zatruć tlenkiem węgla

Okres jesienno-zimowy to czas w którym diametralnie rośnie liczba zatruć tlenkiem węgla. Państwowa Straż Pożarna wystartowała z kampanią edukacyjno-informacyjnej na temat tego bezwonnego trującego gazu.

fot. KG PSP

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

fot. KG PSP

W związku z dzisiejszym pożarem przy ul. Bora Komorowskiego w Krakowie w którym zginęła 75-letnia kobieta mł. bryg. Sebastian Woźniak apeluje by zainteresować się ową akcją prowadzoną przez Państwową Straż Pożarną.

fot. KG PSP

Okres jesienno-zimowy to czas kiedy rośnie ryzyko nie tylko pożarów mieszkań ale przede wszystkim zatruć bezwonnym i trującym tlenkiem węgla. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych.

Celem głównym kampanii jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE