Ekspert: „Należy 1 listopada zamknąć wszystkie cmentarze”

Już za 3 tygodnie będzie Wszystkich Świętych. Większość osób tego dnia podróżuje nawet po całej Polsce, aby odwiedzić cmentarze. Dr Paweł Grzesiowski zwraca uwagę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zamknąć cmentarze. Szczególnie, że przypadków zakażeń wciąż wzrasta.

Fot. Pixabay

Jak informuje Wprost ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń, dr Paweł Grzesiowski uważa, że istnieje duże ryzyko związane z wyjazdami na cmentarze. Dlatego ekspert radzi żeby wprowadzić bardziej restrykcyjne rozwiązania.

Jednym z pomysłów sugerowanych przez eksperta jest zamknięcie cmentarzy 1 listopada, a rozłożenie wizyt na poszczególne weekendy. Grzesiowski zaznacza, że każde rozwiązanie jest dobre, byle nie odbywało się to w takiej formie jak do tej pory. Bo wtedy może nas czekać jeszcze większy wzrost liczby przypadków.

Jak dodaje dr Paweł Grzesiowski, decyzja powinna być przekazana dużo wcześniej, tak aby każdy zdążyli sobie zaplanować wizyty na cmentarzach.

„Wszystkich Świętych to nie tylko wizyta na cmentarzu, to także spotykanie się całych rodzin, wspólne spędzanie czasu. Nagle 20 milionów ludzi zacznie się przemieszczać po całej Polsce.”

-zaznacza. Dodatkowo zwrócił uwagę na to, że podczas Wszystkich Świętych dochodzi do dużej ilości wypadków. W czasie kiedy każde miejsce w szpitalu jest na wagę złota, ważne żeby tego również uniknąć. A jeśli nie wyjedziemy wszyscy na raz jednego dnia, będzie to możliwe.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE