Kraków z największą liczbą zakażeń. Dziś może przejść do żółtej strefy

Wojewódzka Stacja Sanitarna w Krakowie podała dokładne dane dotyczące liczby zakażeń w Małopolsce. Kraków ponownie znalazł się na pierwszym miejscu z liczbą zakażeń, która jeszcze w zeszłym tygodniu odpowiadała zakażeniom w całej Małopolsce. 

Fot. Kraków w Pigułce

Popołudniu Ministerstwo Zdrowia ogłosi nową listę miast i powiatów objętych strefami żółtą i czerwoną. Kraków prawdopodobnie trafi do tej pierwszej.

Jak podaje WSSE ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u kolejnych 552 osób na terenie Małopolski. To 290 kobiet i 262 mężczyzn, w wieku od roku do 96 lat, z Krakowa (166 osób), powiatu nowotarskiego (49 osób), suskiego (44 osoby), powiatów: wielickiego, nowosądeckiego i myślenickiego (po 29 osób), krakowskiego (26 osób), limanowskiego (24 osoby), tatrzańskiego (19 osób), olkuskiego (17 osób), powiatów: chrzanowskiego i wadowickiego (po 16 osób), powiatów: oświęcimskiego i miechowskiego (po 14 osób), bocheńskiego (13 osób), z Nowego Sącza (10 osób), z Tarnowa (9 osób), powiatów: tarnowskiego, proszowickiego oraz brzeskiego (po 6 osób), dąbrowskiego i gorlickiego (po 5 osób). Aktualnie 37 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 13 648 osób.
Niestety musimy również poinformować o śmierci: 81-letniej kobiety, mieszkanki powiatu oświęcimskiego, 82-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu olkuskiego, 80-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu tatrzańskiego, 76-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowotarskiego, 75-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowotarskiego, 83-letniej kobiety, mieszkanki powiatu nowotarskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, 72-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu oświęcimskiego, który przebywał w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu, 66-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu wadowickiego, który przebywał w Szpitalu w Wadowicach, 79-letniej kobiety, mieszkanki powiatu wadowickiego, 87-letniej kobiety, mieszkanki powiatu olkuskiego, która przebywała w Nowym Szpitalu w Olkuszu, 86-letniej kobiety, mieszkanki Krakowa, która przebywała w Szpitalu im. Dietla w Krakowie oraz 95-letniego mężczyzny, mieszkańca Krakowa, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.
W sumie ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 12 osób.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE