Minister zdrowia: „Zmieniamy strategię na jesień”

Adam Niedzielski przedstawił strategię na jesień w związku z rozwojem koronawirusa. Podczas konferencji przedstawił najważniejsze punkty. 

Na terenie całego kraju od soboty obowiązywać będą nowe zasady. Polegają one na wprowadzeniu wszystkich obostrzeń jakie obowiązywały do tej pory w strefie żółtej. Będzie obowiązek noszenia maseczek.

Minister zdrowia przekazał najważniejsze założenia walki w koronawirusem. Wśród nich jest zwiększenie liczby łóżek w szpitalach. Pozwoli to na przyjęcie większej ilości osób, bo z tym zaczyna już być problem. Oprócz tego personel medyczny ma w większym stopniu zaangażować się w walkę z pandemią i wykonywać zadania, które będą związane w większym stopniu ze zwalczaniem COVID-19.

Ma się polepszyć również koordynacja dotycząca przemieszczania pacjenta zakażonego.  Zarówno jeśli chodzi o przemieszczanie go między szpitalami, a także kiedy dostanie pozytywny wynik testu i będzie potrzebować hospitalizacji. Również lekarze POZ będą mieli większy udział w opiece nad pacjentem z wirusem SARS-CoV-2. Jak tłumaczy minister podczas konferencji, lekarze POZ zadeklarowali chęć pomocy pacjentom bezobjawowym. Będą ich kierować na domową izolację, a następnie udzielać teleporad. W 7-8 dniu będą mogli zdecydować za pomocą telekonsultacji czy pacjent powinien udać się na leczenie specjalistyczne czy czuje się już dobrze.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE