Zapowiadają więcej obostrzeń! Kolejny lockdown?

Kolejny lockdown możliwy? Politycy nie mówią tego wprost, ale premier i rzecznik rządu potwierdzają, że w sobote ogłoszone zostaną kolejne obostrzenia. Nie chodzi tu tylko o szkoły.

Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Cała Polska ogłoszona została żółtą strefą. 38 powiatów trafiło do strefy czerwonej. Od soboty wejdą w życie kolejne obostrzenia, w tym zmniejszenie limitów osób na przeróżnych imprezach, a także nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych (w tym na ulicy).

To jednak nie koniec ograniczeń. Na czwartkowej konferencji premier zapowiedział enigmatycznie, że chce wprowadzić rozwiązania z wiosny jednak takie, które nie doprowadzą do całkowitego lockdownu. W piątek w Programie Pierwszym Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Muller potwierdził, że rząd pracuje nad kolejnymi ograniczeniami, które pomogą w walce z pandemią koronawirusa.

„Rozważamy różnego rodzaju obostrzenia w różnych obszarach, tu nie chodzi tylko o szkoły, ale w taki sposób, aby jednocześnie nie uderzało to mocno w gospodarkę, jak w marcu czy kwietniu” – przyznał rzecznik rządu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE