Zobaczyli…papieża na rynku i zaczęli klękać. Niecodzienny widok w Wadowicach

Mieszkańcy byli zaskoczeni gdy na wadowickim rynku zobaczyli postać Jana Pawła II przechadzającego się w zadumie powolnym krokiem. Zamarli. Potem przeżegnali się i zaczęli klękać. Było dziwnie.

fot. UM Wadowice

Wszystko wydarzyło się we wtorkowy ranek, gdy na rynku jest jeszcze mało turystów. Pojedyncze osoby, które pojawiły się wtedy na wadowickim rynku zamarły.

Przez wadowicki rynek, powolnym krokiem, w zadumie przechadzał się Jan Paweł II. Papież Polak. Jak opisuje całą sytuację serwis Wadowice Nasze Miasto, niektóre osoby zaczęły się śmiać albo pozdrawiać, ale reszta zamarła. Ludzie zaczęli klękać i żegnać się na widok Papieża Polaka, który wrócił do Wadowic.

Taki widok o wczesnej porze może wprowadzić nieco zamieszania w postrzeganie rzeczywistości, jednak szybko okazało się, że postać papieża to przebrany na potrzeby teledysku aktor, łudząco podobny do naszego papieża.

Nagranie było kręcone na potrzeby widowiska przygotowywanego z okazji stulecia urodzin św. Jana Pawła II.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]