Dzisiaj pierwszy dzień żółtej strefy oraz protesty „antymaseczkowców”

W sobotę 10 października cały kraj został objęty żółtą strefą. Obostrzenia wynikające z tego, jak zapowiada Ministerstwo Zdrowia, będą ściśle kontrolowane. Również w sobotę w Małopolsce odbędą się protesty przeciwko pandemii. Wojewoda alarmuje i apeluje.

Fot. Kraków w Pigułce

W związku z wprowadzeniem żółtej strefy, na dziś przygotowywane są protesty nie tylko w Małopolsce ale i w całym kraju. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita na swoim profilu reaguje i apeluje.

„Dziś w Małopolsce zapowiadane są 4 zgromadzenia, w których mają uczestniczyć osoby określające się jako „antymaseczkowcy”. Będę oczekiwał od służb, aby osoby ostentacyjnie łamiące przepisy, były surowo ukarane. Nie jestem za ograniczaniem praw obywatelskich, ale prawo musi być przestrzegane! Patrząc na dzisiejszą sytuację epidemiczną oraz występujący w ostatnim czasie wzrost hospitalizacji z powodu Covid-19, uczestniczenie w tych zgromadzeniach jest wysoce nieodpowiedzialne. Apeluje do Małopolan, aby nie brali udziału w tych zgromadzeniach. Ich organizatorzy z pewnością nie kierują się odpowiedzialnością za zdrowie i życie uczestników.” – pisze wojewoda.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE