Iga Świątek wygrała turniej French Open!

Iga Świątek wygrała finał wielkoszlemowego Roland Garros. W ostatnim starciu z Amerykanką Sofią Kenin  wygrała 6:4, 6:1.

Turniej rozgrywał się w Paryżu. Przez cały czas odbywania się French Open, Iga Świątek szła jak burza. Dziś miał miejsce finał, który Polka wygrała. Nie kryła wzruszenia.

Pierwszy set 6:4  wygrała w czasie 48 minut.  Nie zabrakło emocji, a rywalka Sofia Kenin walczyła z Igą jak mogła. Dłuższy był drugi set, ale ostatecznie Polka wygrała z wynikiem 6:1.

Polka wygrała, zdobywając po raz pierwszy w historii polskiego tenisa tytuł wielkoszlemowy. Gratulujemy!

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]