Od soboty duże zmiany. Autobusy i tramwaje pojadą według nowych rozkładów

Sobota to iście przełomowy dzień. To nie tylko wprowadzenie żółtej strefy dla całego kraju, ale również zakończenie remontów dróg, zmiana organizacji ruchu ale również zmiany w komunikacji miejskiej.

Fot. Kraków w Pigułce

Korekty kursów linii tramwajowych i autobusowych będą pojawiać się cyklicznie od soboty. Zanim zaplanujemy podróż warto sprawdzić o której dokładnie odjeżdża nasz transport.

Od dzisiaj zmieni się organizacja ruchu na ul. Dietla od Grzegórzek do Mostu Grunwaldzkiego. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy. Pozostałe dwa to przestrzeń dla rowerów oraz dla zaparkowanych aut.

Również dzisiaj kierowcy przejadą już w pełni przez Most Nowohucki. Cztery pasy w końcu rozładują tworzące się tam zwykle korki.

Zakończyły się również prace na torowisku na św. Gertrudy. W związku z tym czeka nas tam zmiana organizacji ruchu a na swoją starą trasę wracają autobusy 610, 662 i 669.

W niedzielę wrócą na swoje trasy linie nr 1 i 10 a co za tym idzie korektom ulegną linie tramwajowe nr 2 (we wszystkie dni tygodnia) oraz nr 6, 11 i 20 (tylko w dni powszednie).

Wszelkie korekty warto śledzić na bieżąco na stronie MPK Kraków by w poniedziałek nie czekała nas przykra niespodzianka w drodze do pracy, szkoły bądź na uczelnię.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE