Wojewoda zapowiada wzmożone kontrole. Wydał specjalne zarządzenie

Od poniedziałku 12 października zaczną się wzmożone kontrole w przestrzeganiu nakazów i zakazów związanych z pandemią koronawirusa. Policja otrzyma w tym celu wsparcie. 

Fot. Kraków w Pigułce

Od kilku dni Policja już nie działa sama. Policjanci otrzymali wsparcie ze strony Wojskowych Służb Terytorialnych. Od dzisiaj policjantów będzie wspierać również Straż Miejska i Straż Gminna. Kontrole dotyczące przestrzegania nakazów i zakazów obowiązujących w strefie żółtej i czerwonej Małopolski będą teraz znacznie częstsze.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zapowiada zero tolerancji.

Nie ma i nie będzie tolerancji dla nieprzestrzegania zasad związanych z pandemią. Sytuacja wymaga zdecydowanych działań. Kontroli prowadzonych przez Policję będzie jeszcze więcej. W ostatnich dniach otrzymała ona wsparcie Wojsk Obrony Terytorialnej. Teraz dodatkowo siły policyjne zostaną wzmocnione przez straże miejskie i gminne.

– Ta współpraca obejmie w szczególności zadania związane z weryfikacją realizacji nakazów, zakazów i obowiązków dotyczących walki z epidemią. Obostrzenia wynikają z przepisów prawa powszechnie obowiązującego. Każdy zatem musi ich zatem przestrzegać. To dla naszego wspólnego dobra. Dodatkowe kontrole, które będą realizowane przez Policję przy wsparciu straży miejskich i gminnych, służą temu, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 – czytamy w oświadczeniu wojewody.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE