Ciąg dalszy sporu o podwyżki biletów MPK. Pojawiły się nowe opcje

Projekt podwyżek biletów jakoś nie ma szczęścia by trafić pod głosowanie Rady Miasta. Kilka razy przesuwano go na następne posiedzenie. Teraz dopiero zaczęła się dyskusja. Pojawiły się nowe propozycje.

Fot. Kraków w Pigułce

W środę odbyła się sesja Rady Miasta na której radni w końcu podjęli temat podwyżek biletów MPK. Mimo, że projekt wciąż spotyka się z krytyką, pojawiły się nowe propozycje.

Projektu prezydenta bronili jedynie radni Przyjaznego Krakowa, czyli klubu prezydenckiego. Łukasz Wantuch zgłosił jednak kilka poprawek np. w opcji biletu półrocznego pojawił się pomysł by płacić za niego przez 5 miesięcy a szósty mógłby być w gratisie.

Opcja biletu półrocznego zresztą wracała dzisiaj nie raz. Teraz radni mają obmyśleć w jaki sposób kupując bilet półroczny, można by płacić za niego co miesiąc.

Sama miesięczna cena biletu sieciowego również pobudziła do dyskusji. Obecne 69 zł miało być zamienione na 96zł. Krakowskim targiem radni gotowi byli przystać na 80zł  ale decyzja nie zapadła.

Dyskusja o podwyżkach cen biletów znowu utknęła w martwym punkcie. Radni mają wrócić do tematu za miesiąc na kolejnej sesji Rady Miasta.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]