Nawet 3 lata więzienia za imprezę pod Jasną Górą

W Częstochowie, zaledwie kilkaset metrów od klasztoru na Jasnej Górze odbyła się zamknięta impreza w której uczestniczyło kilkaset osób. Interwencja policji zakończyła zabawę. Posypały się mandaty. Na tym jednak nie koniec.

By Aw58 – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21661390

Impreza odbywała się w ostatni weekend w klubie, niecały kilometr od klasztoru na Jasnej Górze. Miała charakter zamknięty.

Jak podaje Polsat News, o nielegalnej imprezie policję poinformował mieszkaniec Częstochowy. Od 10 października w całym kraju obowiązuje żółta strefa a więc i w Częstochowie nie można organizować imprez powyżej 75 osób. Po zgłoszeniu złamania rozporządzenia, w lokalu pojawiła się policja.

Na miejscu bawiło się kilkaset osób. Zabawę przerwano a policjanci zaczęli wystawiać mandaty. Organizatorowi imprezy za złamanie rozporządzenia grożą teraz niemałe konsekwencje.

Jak informuje stacja,  czynności służb będą prowadzone pod kątem złamania art. 160 Kodeksu Karnego, który dotyczy „narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”. 

Organizatorowi grozi teraz kara nawet trzech lat więzienia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE