Kraków w czerwonej strefie? Prawdopodobnie cała Małopolska

Dzisiaj zostanie przedstawiona nowa lista powiatów i miast objętych strefą czerwoną. Trzeba przygotować się na kolejne obostrzenia. 

Fot. ROBERT STACHNIK/REPORTER

W związku z ogromnym dziennym przyrostem osób zakażonych koronawirusem wielce prawdopodobne jest, że Kraków a nawet cała Małopolska już dzisiaj znajdzie się na liście powiatów i miast objętych czerwoną strefą.

Wiąże się to z większymi niż dotychczas obostrzeniami oraz większymi kontrolami policji, głównie w sprawie maseczek. Już teraz obowiązek ten rozszerzony jest również na otwartą przestrzeń publiczną.

Jak zapowiedział rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, na liście pojawi się ponad sto powiatów i dużych miast. Na chwilę obecną w Polsce jest ich 38 a w Małopolsce 5.

Wciąż trwają rozmowy rządu z wojewodami i starostami w sprawie nowych obostrzeń. Oprócz limitowania liczby gości, obowiązku maseczkowego oraz odwołania imprez masowych pojawiły się także propozycje zdalnej nauki, odwołania wesel oraz sprzedaży alkoholu do godziny 19.

W czwartek popołudniu odbędzie się konferencja Ministerstwa Zdrowia na której poznamy więcej szczegółów o czym poinformujemy na bieżąco.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE