Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o unikanie podróży zagranicznych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało apel do Polaków, który ma zachęcić do porzucenia pomysłów o podróżach zagranicznych. Wszystko ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną.

Fot. Pixabay

Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaapelowało o unikanie podróży za granicę. Ma to związek z coraz gorszą sytuacją epidemiczną zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Ministerstwo prosi, aby przełożyć lub anulować podróże, które nie są konieczne.

MSZ dodał także, że każdy kto podejmuje decyzję o wyjeździe, musi liczyć się z możliwymi konsekwencjami jakimi mogą być trudności w powrocie, ograniczenia w ruchu lotniczym czy kwarantanna. Władze miejscowe mogą również nakazać przeprowadzić dodatkowe badania.

Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych można znaleźć 4 poziomy zagrożeń, związanych z podróżowaniem. Pierwszy z nich oznacza poziom zagrożenia zbliżony do Polski, drugi poziom zagrożenia wyższy niż w Polsce. Kolejny poziom odradza podróże, które nie są konieczne i jedynie turystyczne. Ostatni, najwyższy poziom zagrożenia odradza podróże o każdym charakterze, w tym w celach zawodowych i pilnych sprawach rodzinnych. Informacje o poziomie zagrożeń w podróżach do poszczególnych krajów są również dostępne na tej samej stronie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE