Zmiana komunikacji miejskiej w czerwonej strefie

Od 17 października w Krakowie będzie obowiązywać czerwona strefa a więc znacznie więcej obostrzeń niż dotychczas. Jednym z nich jest ograniczenie liczby pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej. Jak sobie z tym poradzić choćby w godzinach szczytu. Krakowskie MPK informuje o zmianach.

Fot. MPK Kraków

Czerwona strefa nie oznacza zamknięcia w domach, choć premier na czwartkowej konferencji usilnie namawiał na przejście w zdalny tryb pracy.

Mieszkańcy jednak wciąż muszą dojeżdżać do pracy a limity pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej są w tej sytuacji sporym utrudnieniem. Zwłaszcza w godzinach szczytu.

Krakowskie MPK już od soboty wprowadzi dodatkowe linie na najbardziej oblegane trasy. Od poniedziałku wypuści kolejne.

„Ponieważ już teraz obserwujemy dużą liczbę pasażerów podróżujących autobusami linii nr 125 i 163, została podjęta decyzja o skierowaniu tam od przyszłego tygodnia pojemniejszych pojazdów przegubowych, zamiast 12-merowych. Zmianie ulegnie także funkcjonowanie linii nr 137 z Krowodrzy Górki do Górki Narodowej Wschód – zostanie zwiększona liczba kursów w okresie międzyszczytowym” – czytamy w komunikacie MPK.

Zmiany mają na celu zachowanie dystansu między pasażerami w autobusach i tramwajach.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE