Do Chicago z Krakowa już nie polecimy

PLL LOT zawiesza bezpośrednie loty z Krakowa do Chicago. Ostatni taki lot planowany jest na 20 października. Dla części mieszkańców Podhala to bardzo kiepska informacja. 

Ostatnim lotem do Chicago najbardziej zasmuceni są mieszkańcy Podhala, którzy często mają dwa domy (jeden na Podhalu a drugi w USA) oraz podwójne obywatelstwo. Tych akurat pod Tatrami nie brakuje.

Na teren USA wpuszczane są tylko osoby z obywatelstwem amerykańskim a takich ludzi w Małopolsce nie brakuje, prawdopodobnie najwięcej ich mieszka na Podhalu. Ostatni bezpośredni lot z Krakowa do Chicago zrealizowany zostanie 20 października.

To dla mieszkańców Małopolski spore utrudnienie, ponieważ będą musieli odprawiać się albo z Warszawy, albo nawet z Niemiec a to już bardzo wydłuży i tak czasochłonną podróż.

Dla tych, którzy już wykupili bilety na późniejsze loty na trasie Kraków – Chicago PLL LOT zaoferował zwrot pieniędzy lub lot z przesiadką w Warszawie.

Nie wiadomo jeszcze czy to połączenie zostało wykasowane na stałe czy jednak powróci po uspokojeniu się sytuacji pandemicznej.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE