Od dziś zmiany w nauczaniu. Część uczniów będzie kontynuować naukę zdalnie

Od poniedziałku szkoły średnie w czerwonych powiatach będą uczyć się zdalnie. W strefie żółtej obowiązuje nauka hybrydowa. Póki co bez zmian działają szkoły podstawowe i przedszkola. 

Fot. Shutterstock

Od soboty ponad 150 powiatów i miast znalazło się w strefie czerwonej. W tych miejscach wszyscy uczniowie szkół średnich rozpoczęli od dziś naukę zdalną. Taki rodzaj kształcenia obowiązuje zarówno w placówkach publicznych, jak i niepublicznych. Dodatkowo wszyscy studenci odbywają również naukę na odległość. Szkoły podstawowe i przedszkola pracują tradycyjnie.

W strefie czerwonej znalazło się ponad 50% szkół ponadpodstawowych w kraju. W żółtej liczba szkół średnich wyniosła prawie 6 tysięcy.

Nauka w strefie żółtej ma charakter hybrydowy. W związku z tym część uczniów będzie uczyła się zdalnie, a pozostała część będzie przychodziła na zajęcia do szkoły. W tej sposób mniej osób pojawi się w placówce, co spowoduje mniejszą możliwość rozprzestrzeniania COVID-19. Sposób organizowania zajęć zależy od dyrektora, który musi dopasować formę nauczania zdalnego do warunków panujących w szkole.

Wyjątkami będą szkoły specjalne, które w dalszym ciągu będą kontynuować naukę stacjonarną. Jak tłumaczy Ministerstwo Edukacji Narodowej, młodzież w takich szkołach ma zapewnioną również opiekę i wychowania. Tam zajęcia mają też charakter terapeutyczny. W przypadku szkół zawodowych, zajęcia praktyczne w obu strefach będą prowadzone również stacjonarnie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE