Osoby z problemami kardiologicznymi są bardziej narażone na powikłania po koronawirusie

Kardiochirurg Piotr Suwalski z Kliniki Kardiochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, w programie „Koronawirus. Poradnik” przekazał, że osoby z problemami sercowymi są bardziej narażone na powikłania po przebytej chorobie. 

Fot. Shutterstock

Jak podkreślał w rozmowie profesor Piotr Suwalski, serce i płuca to układ, który działa razem. Dlatego kiedy wirus SARS-CoV-2 dotyka osoby zmagające się z chorobami kardiologicznymi, jest większa możliwość powikłań po przebytym zakażeniu koronawirusem. Również ci pacjenci mogą mieć cięższy przebieg choroby.

Dlatego kiedy COVID-19 dotknie osoby z dolegliwościami sercowymi, powinny jak najszybciej reagować i zwrócić się o pomóc lekarską. Tak samo szybko należy działać w przypadku wystąpienia np. zawału. Jak dodaje kardiolog, mamy nową chorobę, ale to nie oznacza, że stare choroby zniknęły.

Wciąż wysoka jest liczba przypadków zakażeń koronawirusem. Dziś odnotowano prawie 7,5 tysiąca nowych zakażeń. Miejsc w szpitalach wciąż brakuje. Powstają szpitale polowe, które zapowiadał premier wraz z ministrem zdrowia podczas ostatniej konferencji prasowej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE