Prezydent powołał Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki

Dziś rano prezydent Andrzej Duda powołał na ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Wcześniej nie było to możliwe ze względu na kwarantannę, którą odbywał polityk. 

Fot. Wikipedia/ / By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84894145

Przemysław Czarnek pierwotnie miał odebrać nominację 5 października. Jednak tego dnia potwierdzono u niego pozytywny wynik testu na COVID-19. Ostatecznie powołanie ministrów odbyło się dzień później, ale zabrakło na nim Przemysława Czarnka.

Ostatecznie Andrzej Duda powołał Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki dziś rano. Od teraz połączone zostały również dwa ministerstwa: edukacji oraz nauki i szkolnictwa wyższego. Prezydent uznał, że połączenie daje możliwość lepszej koordynacji dwóch części procesu edukacyjnego.

Od dziś pojawiły się nowe obostrzenia dotyczące nauki w czerwonych i żółtych powiatach. Wsród zmian jest między innymi nauka zdalna w szkołach wyższych, hybrydowa nauka w strefie żółtej, a w czerwonej zdalna nauka w szkołach ponadpodstawowych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE