Jest przełom! Siłownie i baseny znowu będą otwarte? Wiemy kiedy to może nastąpić

Rząd zamknął siłownie, baseny i wszystkie obiekty branży fitness. W Walkę o te obiekty włączyły się znane osoby. Przedstawiciele spotkali się też z politykami. Rozmowy przynoszą pierwsze efekty.

Fot. Pixabay

Decyzja rządu o zamknięciu obiektów branży fitness została skrytykowana przez wielu znanych sportowców, którzy mówili, że w czasie pandemii i pracy zdalnej te obiekty są potrzebne dla zdrowia.

Otylia Jędrzejczak spotkała się z wicepremierem Piotrem Glińskim i sekretarzem stanu Anną Krupką. Po spotkaniu mówiła, że jest kompromis w tej sprawie. Następnego dnia odbył się protest, a w poniedziałek przedstawiciele branży spotkali się z Jarosławem Gowinem.

Chcemy otworzyć siłownie i baseny jak najszybciej. Mamy nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym tygodniu. Sobota to realistyczny termin. Równocześnie kontynuowane będą rozmowy w sprawie programów osłonowych dla branży – mówi Adam Śliwiński, przedstawiciel branży fitness w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Jarosław Gowin mówi natomiast, że rozmowy z branżą będą kontynuowane – nam wszystkim zależy bowiem tyleż na dobru państwa branży, co na możliwie najlepszej kondycji polskiej gospodarki – podkreślił polityk.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE