Rzecznik rządu o obostrzeniach: „Mogą zostać rozszerzone”

Piotr Mueller przekazał dziś rano, że Polacy mogą spodziewać się rozszerzenia niektórych obostrzeń. Decyzje mają zapaść i być przekazane w czwartek.

Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Dziś w Programie III Polskiego Radia rzecznik rządu przekazał najnowsze informacje o stanie epidemiologicznym w Polsce i kolejnych planach rządu. Jak podkreślał, decyzje będą podejmowane w oparciu o rozwój sytuacji, w szczególności jeśli chodzi o zajętą liczbę miejsc w szpitalach i ilości dostępnych respiratorów.
Dodał również, że w czwartek zapadnie decyzja o kolejnych obostrzeniach. Część zasad może być rozszerzona. Chodzi między innymi o limit wejść do poszczególnych miejsc czy ograniczenie funkcjonowania części gałęzi gospodarki. Mówiąc o ograniczeniach gospodarki zapewnił jednak, że rząd planuje to rozłożyć na etapy, aby udało się to zrobić jak najbardziej bezproblemowo.
Jeśli chodzi o wprowadzenie zdalnego nauczania, przekazał, że było to brane pod uwagę, natomiast najpierw władze muszą ocenić jak wygląda kwestia obniżenia mobilności Polaków po wprowadzeniu zdalnego nauczania w szkołach średnich
„Jak te dane spłyną, będziemy decydować o ewentualnych innych obszarach funkcjonowania szkół.”
-powiedział. Dodał też, że pomysł zamknięcia cmentarzy nie spotyka się z sympatią podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W związku z tym prawdopodobnie władze będą jedynie apelować o ostrożność i w miarę możliwości o rozłożenie wizyt na cmentarzach.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE