Sąd wydał wyrok ws. zbiorowego zatrucia salmonellą w Green Caffe Nero

Sąd wydał pierwszy wyrok w sprawie zbiorowego zatrucia salmonellą w sieci kawiarni Green Caffe Nero. Sprawę prowadził sąd w Warszawie, jednak do zatruć doszło też m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Ożarowie Mazowieckim i Legionowie.

Fot. Kraków w Pigułce

Od końca ma 2018 roku do sanepidu wpłynęło 162 przypadki zachorowań. 49 klientów miało poważne problemy zdrowotne, które wymagały pobytu w szpitalu. Liczbę osób narażonych ocenia się na 7 tysięcy osób. Tyle według oceny Inspekcji sprzedano porcji ciasta. Według Sanepidu mogło dojść do przerwania ciągu chłodniczego.

Green Caffe Nero deklarowało wsparcie, a nawet odszkodowania. Jak mówi radca prawny, który reprezentuje poszkodowanych, okazało się jednak, że kwota, którą proponował ubezpieczyciel była niewielka. – Ubezpieczyciel nagminnie proponował poszkodowanym średnio około tys. zł złotych zadośćuczynienia (…). Tymczasem klientom mogą przysługiwać odszkodowania i zadośćuczynienia w wysokości nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych – informował Radosław Górski w rozmowie z PAP.

Jest też pierwszy wyrok w tej sprawie. Powództwo zostało uwzględnione w całości. Sąd zasądził 13 tys. zł zadośćuczynienia i odszkodowania z odsetkami za dwa lata.

Wyrok nie jest prawomocny.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE