„Niech Pan zagoni nowego Pana Ministra do pracy!” Dyrektorka alarmuje!

W Krakowie zaczyna brakować nauczycieli. Jak podają statystyki na zwolnieniu lekarskim jest co dziesiąty nauczyciel. Ok dwustu jest chorych, drugie tyle przebywa na kwarantannie. Sytuacja każdego dnia jest coraz gorsza. Bojowa Dyrektorka nie ustaje w boju i wciąż pisze listy do premiera. Nie szczędzi przy tym żołnierskich słów krytyki. 

fot. Pixabay

Jak informuje Gazeta Wyborcza, nauczycieli chorych na COVID-19 jest w Krakowie ok 200 a drugie tyle jest na kwarantannie.

Do tego dochodzą jeszcze zwolnienia lekarskie z innych powodów niż koronawirus. Sytuacja w placówkach edukacyjnych jest łagodnie mówiąc dramatyczna.

Związek Nauczycielstwa Polskiego informuje, że na zwolnieniu lekarskim jest ponad tysiąc nauczycieli w samym Krakowie, czyli blisko 10% wszystkich zatrudnionych.

Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w Krakowie, Jolanta Gajęcka zamieściła kolejny list do Premiera Mateusza Morawieckiego w którym opisuje na bieżąco sytuację w szkole i bałagan wynikający z ostatnich decyzji rządu. Nie szczędzi przy tym ostrych słów krytyki. Tym razem porównuje sytuację do wojny. Warto przeczytać całość.

 

Panie Premierze,

Stało się… Od jutra zepsuję Panu statystykę…

W klasach 4-8 musiałam zawiesić zajęcia, bo nie mam Nauczycieli…

Z 44 pracujących z klasami 4-8 (26 oddziałów), dzisiaj w Szkole nie było 18 (większość na L-4, pozostali na kwarantannie rodzinnej). Przy 14 nieobecnych, byliśmy jeszcze w stanie zorganizować w miarę merytoryczne zastępstwa. Przy 18 to już farsa i igranie z bezpieczeństwem…

Przykro mi, ale na potrzeby czwartkowej konferencji prasowej, musi Pan stworzyć nową kategorię, bo nie wpiszemy się w dotychczasowe – o nas ani zdalna, ani hybrydowa… w klasach 4-8 praktycznie ŻADNA!

Z młodszymi Dziećmi będziemy pracować wg dotychczasowej organizacji dopóki się da. Jak długo? Nie wiem…
Przy okazji muszę Panu coś jeszcze uświadomić. Może Pan szerzej otworzy oczy i to dostrzeże – o zdalnej edukacji, nawet w wydaniu tak bardzo partyzanckim, jak na wiosnę, może Pan zapomnieć. Czemu? Wtedy zamknął Pan w domu zdrowych Ludzi, którzy chwycili co mieli pod ręką i w imię wyższych idei i poczucia obowiązku, przenosili XIX-wieczną szkołę w XXI wiek. Partyzanci, ale zdrowi partyzanci.

Teraz połowa partyzantów leży w szpitalach polowych i nie nadaje się na tę wojnę. Pomyślał Pan o tym wymyślając tę swoją strategię dla edukacji i ogłaszając ją w pełnym wakacyjnym słońcu?

Chcieliśmy temu zapobiec… Nie prosiłam o ciężki sprzęt (niech buduje te przekopy, lotniska, maszty). Prosiłam jedynie o szpadel, którym mogłabym wykopać fosę z wodą wokół naszego małego lasu, aby gdy łąka będzie płonąć, ochronić las przed pożarem. Widziałam go, ale był zbyt wysoko i nie mogłam dosięgnąć… Prosiłam, by mi Pan pomógł go zdjąć… Nie doczekałam się… Robiłam, co mogłam… Kopałam własnymi rękami… Niestety nie wszędzie jest dostatecznie głęboka…

Łąka płonie wokół nas… Zajęło się kilka drzew… Ugasiłam ten pożar, ale żal tych, które spłonęły…
Wie Pan, czego mi najbardziej żal? Żal mi straconego czasu. Kazał mi Pan przygotować Regulamin funkcjonowania Szkoły w czasie epidemii… Zrobiłam to… Gdzie jest Pana Regulamin funkcjonowania państwa w czasie pandemii? Gdzie jest Regulamin dla edukacji?

Strategia „jakoś” na wiosnę…. Strategia „normalnie” na teraz… Tylko, że nic nie jest NORMALNE! Niech Pan zagoni nowego Pana Ministra do pracy! Może chociaż wstrzyma kuratoryjne konkursy/olimpiady przedmiotowe, w których nie mogą uczestniczyć Uczniowie przebywający na kwarantannie… Może zarządzi, że tegoroczni Siódmoklasiści za półtora roku nie będą musieli zdawać kolejnego durnego egzaminu z dodatkowego przedmiotu… Może wymyśli, jak płacić, gdy Nauczyciel gotowy do pracy przebywa na kwarantannie w domu i chciałby uczyć, ale Dzieci są w szkole i trzeba Im zapewnić opiekę… Tyle spraw…

Zaskoczyła nas ta trzecia wojna światowa… Miały być tarcze, flanki, pociski, sojusznicy, brygady, któreś eFy… Przy wiosennym ostrzale zeszliśmy z linii ognia. Wydawało się, że po to, aby się uzbroić i podjąć walkę… Nic z tego! Wypuścił nas Pan ponownie na tę wojnę nie tylko bez broni, ale nawet bez tarczy… Przehulał Pan nasz wspólny cenny czas…

Panie Premierze,Stało się… Od jutra zepsuję Panu statystykę… W klasach 4-8 musiałam zawiesić zajęcia, bo nie mam…

Gepostet von Jolanta Gajęcka am Dienstag, 20. Oktober 2020

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE