Pierwszy taki wyrok. Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie się nad końmi

Sąd Okręgowy w Nowym Targu skazał dwóch fiakrów z Morskiego oka za znęcanie się nad zwierzętami. Sprawa dotyczy wydarzeń z 2016 roku kiedy trzy konie wożące turystów na trasie do Morskiego Oka padło na drodze z wycieńczenia. 

Fot. Policja Zakopane

Przypadki znęcania się nad zwierzętami wykryła Straż Parku. Jak informuje polsatnews.pl, Tatrzański Park Narodowy nie powiadomił jednak organów ścigania.

Sprawa dotyczy roku 2016. Wtedy nikt nie poinformował jeszcze ani mediów ani organizacji ochrony zwierząt. Portal informuje, że sprawa trzech koni trafiła do prokuratury przez przypadek. Na szczęście Straż Parku posiadała dowody w postaci monitoringu i fotografii oraz zeznań strażników.

Konie Max, Shann i Okaz wielokrotnie pokonywały trasę do Morskiego Oka i z powrotem bez możliwości odpoczynku czy strawy. Jeden z nich musiał pokonywać tę trasę z pękniętym kopytem. W końcu koń nie wytrzymał i przewrócił się na drodze. Samodzielnie już nie miał siły wstać.

Sąd Rejonowy w Zakopanem uznał dwóch mężczyzn Wojciecha Ch i Jana W. winnych znęcania się nad zwierzętami. Wyrokiem Sądu każdy z oskarżonych ma zapłacić 1600 zł. grzywny i 1500 zł. nawiązki.

Oskarżeni nie mogą również świadczyć już usług transportu turystów.

Konie Okaz i Shann przeżyły, choć nie jest znany ich dalszy los.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE