Sektor kulturalno-rozrywkowy zostanie całkowicie zamknięty?

Prawdopodobnie większe obostrzenia w sektorze kulturalno-rozrywkowym oznaczają właśnie zamknięcie kin, barów i pubów. Wprowadzenie do kin jeszcze większych limitów przestanie być opłacalne, podobnie jak ponowne skrócenie godzin otwarcia lokali i limit gości. 

Fot. Kraków w Pigułce

W czasie sejmowego wystąpienia premier Mateusz Morawiecki wspomniał o bezpieczniejszym organizowaniu przestrzeni kultury i wielkiego obszaru usług.

Zwiększenie obostrzeń akurat w tych obszarach jest równoznaczne z całkowitym ich zamknięciem. Mowa tu o kinach, teatrach czy lokalach gastronomicznych i pubach.

Przy większych limitach i obostrzeniach prowadzenie dalej takiej działalności przestanie się po prostu opłacać.

Powodem ograniczeń w barach, pubach i lokalach tanecznych jest, jak powiedział minister zdrowia Wojciech Andrusiewicz, totalny brak odpowiedzialności ze strony gości jak i organizatorów.

Decyzje zostaną podjęte prawdopodobnie jeszcze dzisiaj, ale jak podaje radio RMF FM, z nieoficjalnych źródeł możemy spodziewać się całkowitego zamknięcia sektora kulturalno-rozrywkowego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]