Zajęcia zdalne i czerwona strefa w całej Polsce? Dzisiaj kluczowe decyzje

Wczoraj rządowy zespół zarządzania kryzysowego omawiał temat obostrzeń, które zostaną ogłoszone podczas dzisiejszej konferencji prasowej. W planach jest zarówno objęcie czerwoną strefą całej Polski, jak i przejście uczniów na naukę zdalną czy hybrydową.

Fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w Sejmie, że od soboty 24 października 300 powiatów może znaleźć się w strefie czerwonej. Poza strefą znalazłoby się zaledwie 70.

Również w Sejmie premier Mateusz Morawiecki mówił, że już w czwartek kolejne szkoły mogą przejść na tryb zdalny. Mowa oczywiście o podstawówkach. Najprawdopodobniej jednak czeka to tylko uczniów klas starszych.

Na środowej konferencji prasowej z udziałem ministra – członka Rady Ministrów, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka oraz dr n. med. Artura Zaczyńskiego przedstawiciele rządu powiedzieli, że od czwartku biorąc pod uwagę liczbę zakażeń zostaną ogłoszone nowe restrykcje. Przedstawiciele strony rządowej mówią, że idą „drogą środka” starają się uniknąć totalnego lockdownu.

Wszystkie decyzje poznamy w czwartek podczas konferencji prasowej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE