Mateusz Morawiecki: „Mamy na uwadze wszystkich pacjentów”

W wywiadzie w Polsat News, premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że rząd ma na uwadze wszystkich pacjentów, nie tylko tych z objawami koronawirusa. Również pozostali chorzy mogą liczyć na pomoc medyczną.

Fot. Shutterstock

W środę premier Mateusz Morawiecki brał udział w rozmowie z Polsat News, w której przekazał, że rząd ma na uwadze wszystkich pacjentów. Zaznaczył, że osoby, które nie chorują na COVID-19 nie są pacjentami drugiej kategorii.

„Mamy tutaj na uwadze wszystkich pacjentów i staramy się tę służbę zdrowia zachować w kształcie możliwie nienaruszonym, również dla wszystkich pozostałych pacjentów.”

-przekonywał. Jako przykład podał miesiące od czerwca do sierpnia, kiedy przypadków koronawirusa w Polsce było znacznie mniej. Jak zapewnił, wtedy wszystkie działania Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia skierowane były w stronę odbudowy wydajności zabiegów, w tym zabiegów onkologicznych.

„Bodaj w sierpniu, zabiegi onkologiczne były na tym samym poziomie co w sierpniu zeszłego roku. Dzięki temu, że udało się ocalić służbę zdrowia.”

-dodał.

Dziś odbędzie się konferencja premiera, podczas której przekaże on informacje odnośnie dalszych działań w zakresie walki z koronawirusem. Dowiemy się jakie nowe obostrzenia wejdą w życie. Pojawiają się nieoficjalne informacje, że cała Polska wejdzie do czerwonej strefy zagrożenia epidemiologicznego.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE