Popularna sieciówka likwiduje zakupy online

Od 1 listopada nie będzie możliwe kupowanie w sklepie internetowym Tesco. Sieć wycofuje się z Polski, a wszystkie sklepy i biznes przejmuje Salling Group. 

Fot. Shutterstock

Sieć Tesco jako jedna z pierwszych wprowadziła w Polsce zakupy online. Od 2012 roku zakupów internetowych dokonano ponad 8 milionów razy. Jednak nie potrwa to już długo. Jedynie do końca października można będzie zamawiać produkty z dostawą do domu. Z dniem 1 listopada Tesco zamyka sklep w internecie.

Wszystko ze względu na to, że sieć wycofuje się z rynku polskiego. Sklepy i biznes zostanie przejęty przez Salling Group, właściciela sieci Netto. Nie odkupiono jednak usługi zakupów online. Do jutra będzie można skorzystać z usług zakupów online w Warszawie, Opolu, Bielsku-Białej i Gdyni, a 24 produkty zostaną dostarczone. Jak informuje sieć Tesco Polska, w pozostałych miastach można będzie składać zamówienia do 30 października, z dostawą na drugi dzień.

Tesco sprzedało łącznie 301 sklepów, główną siedzibę i centra dystrybucji właścicielowi Netto. Finalizacja transakcji ma być zakończona do końca roku 2020. Markety Netto 3.0 mają zastąpić Tesco w ciągu półtora roku od zakończenia działań transakcyjnych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE