Rzecznik rządu: „Czerwona strefa na terenie całej Polski jest niemal pewna”

Rzecznik rządu Piotr Mueller przekazał w rozmowie z TVP Info najnowsze informacje dotyczące nowych obostrzeń. Jak zaznacza, prawdopodobnie w całym kraju zostanie wprowadzona strefa czerwona.

Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Dziś odbędzie się konferencja, podczas której zostaną przekazane nowe obostrzenia w walce z wirusem SARS-CoV-2. Do tej pory zmiany pojawiły się w działalności siłowni i basenów, organizacji wesel czy limitów w sklepach. Wprowadzone zmiany zapewne również będą dotyczyć zwiększenia obostrzeń w usługach. Nieoficjalnie mówi się, że mogą zostać wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu branży rozrywkowo- kulturalnej.

Jak mówił w rozmowie z TVP Info Piotr Mueller, niewykluczone jest, że cała Polska stanie się strefą czerwoną. „Ta decyzja właściwie po rekomendacji premiera jest praktycznie pewna”- dodał. Poinformował również, że rząd nie ma w planach zamykania cmentarzy 1 listopada, jednak apeluje o rozłożenie wizyt na cmentarzu. Zapewnił też, że Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego nie ma w planach wprowadzenia godziny policyjnej, jak to miało miejsce w innych krajach w Unii Europejskiej.

Dziś padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Ponad 12 tysięcy osób jest zakażonych, najwięcej z województwa mazowieckiego i wielkopolskiego.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE